Şişli Boşanma Avukatı

Şişli boşanma avukatı hizmetleri ile siz müvekkillerine hızlı ve kaliteli çözümler sunan hukuk büromuz, sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak İstanbul Şişli ilçesinde hizmet vermektedir. Boşanma davalarında hızlı ve etkili sonuçlar almak isteyenler için en doğru adres olan hukuk büromuz sayesinde sizler de istenen sonuçlara kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

İstanbul’un Şişli ilçesinde ve diğer ilçelerinde hem danışmanlık hem de avukatlık hizmeti verdiğimizi ve sizlere boşanma davasının her aşamasında yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında sizlere her konuda destek veren hukuk büromuz, aynı zamanda boşanma öncesi ve sonrasında danışmanlık hizmetleri ile sizlere yardımcı olmaktadır.

İstanbul Şişli Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davası konusunda hızlı ve güvenilir çözümler ile öne çıkan hukuk büromuz, dava ile ilgili tüm işlem ve prosedürlerde siz müvekkillerine destek olur. Genelde boşanma davası açmak istemeyen ya da bu süreçle uğraşmayı tercih etmeyen taraf kadınlar olmaktadır. Pek çok prosedür ile uğraşmayı tercih etmeyen kadınlar, genel olarak dava açmak istemez ve bunu karşıdan bekler. Ancak Şişli bünyesinde yer alan hukuk büromuz ile siz de boşanma davalarınızı kolayca açabilir ve kısa süre içerisinde istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hukuk bürosu olarak siz müvekkillerimiz için verdiğimiz diğer hizmetler aşağıdaki gibidir;

DETAYLI BİLGİ İÇİN BOŞANMA AVUKATI SAYFAMIZI ZİYARET EDİN.

www.bozdaghukuk.com/bosanma-avukati

  • Eşler arasında gerçekleşen anlaşmalı boşanma davalarını açmak ve bu davaları takip etmek
  • Aynı şekilde eşler arasındaki çekişmeli boşanma davalarını açmak ve sonrasındaki süreci takip etmek
  • Mal rejimi tasfiyesi yapılması için davaları açmak ve takibini yapmak
  • Tazminat ve nafaka davalarını açarak bu davaları takip etmek
  • Tanıma ve tenfiz şeklindeki davaları açmak ve takibini yapmak
  • Velayet davalarını açmak ve takip etmek
  • Nafaka uyarlanması gibi davaları açmak ve sonradaki süreçleri takip etmek
  • Nafaka ve tazminat ile ilgili tüm alacakların tahsil edilmesi adına icra işlemleri devreye almak
  • Şiddet gösteren eşi evden uzaklaştırılmak için gerekli davaları açmak ve takip etmek

Anlaşmalı boşanma davalarında her zaman bir boşanma protokolü hazırlanır ve bu protokol içerisinde geçerli bir neden sunularak boşanma gerçekleştirilir. Genel olarak anlaşmalı boşanma davaları diğer çekişmeli boşanmada davalarına göre kısa sürse de boşanma protokolünde geçerli bir neden olmadığı sürede boşanma gerçekleşmeyebilir. Bu yüzden boşanma protokolü hazırlama aşamasında mutlaka işinde uzman ve deneyimli bir hukuk bürosu ile çalışmak gerekir.

 

İstanbul Şişli Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma davaları eşlerden birinin boşanmak istemesi ve bunun üzerine mahkemeye başvuru yapması üzerine devreye girer. Genelde ortak bir karar alınmasının zor olduğu bu davalar genelde anlaşmalı boşanma davalarına göre uzun bir sürede sonuçlanır. Çünkü mahkeme öncelikle eşlerin kusur oranlarını araştırmak ister ve bunun yanında görgü tanıkları ve şahitlerin bilgilerine başvurur.

Çekişmeli boşanma davalarında tazminat ve nafaka da oldukça önemli bir konumda yer alır. Mahkeme hangi tarafı daha fazla kusurlu görürse tazminat ödemesini emreder. Her iki tarafın da aynı oranda kusurlu olması halinde ise tazminat ödeme durumu ortadan kalkar. Çekişmeli boşanma davalarında en önemli etken evlilik birliğinin temelden sarsılması olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle dava sürecinde eğer eşlerden biri kendisinin daha az kusurlu olduğunu düşünüyorsa bunu kanıtlaması gerekir. Bu tür durumlarda ise alanında uzman ve deneyimli bir hukuk bürosu ile çalışmak her zaman önemli avantajlar sağlar. Şişli bünyesinde hizmet veren hukuk büromuz ise bu konuda her zaman sizlere yardımcı olur ve dilediğiniz her aşamada destek sunar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BOŞANMA AVUKATI SAYFAMIZI ZİYARET EDİN.

www.bozdaghukuk.com/bosanma-avukati

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir