En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

en iyi boşanma avukatı nasıl bulunur

Boşanma avukatlarının bağlı olduğu herhangi bir liste veya kayıt bulunmaz. Türkiye’de avukatlar kendi içinde bulundukları mesleklerden reklam yapma yetkilerine sahip değildir. Bu sebeple bir avukatın kendisini ifade etmesi için reklam yapması veya vermesi örnek olarak en iyi boşanma avukatı, uzman bir avukat tarzında ifade etmesi yasaktır ve mesleğin etik kurallarına aykırı olan bir konudur. Normal şartlarda bu meslek açısından güzel bir durumdur ve etik olmaktadır, ama işin başka bir kısmı da insanlar en iyi boşanma avukatı nasıl bulunur veya  bu konu hakkında kimse bir şey bilmediğinden bulmaları zor olur . İnsanlar avukat aradıklarında genel olarak kendi etraflarındaki insanlardan duyduklarını ve kendilerine referans olanları tercih etmektedir. Bu nedenle de kafalarında yer alan soru işaretleri her zaman cevapsız kalmaktadır.

Boşanma Avukatı Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Avukatlık kanununa bakılarak taraflar başka bir biçimde anlaşmadığı durumda avukatlık ücreti peşin ödenmesi gerekir. Ancak bu kısımda avukat ve müvekkil arasındaki ilişki de çok önemli bir durumdur. Tarafların ücretin ödenme şeklini ve zamanını kendileri belirleme hakkını saklı tutarlar. Avukat ücreti boşanma davasının açılmasından önce ödenebileceği gibi aynı zamanda davanın sona ermesinden sonra da ödenebilir. Avukatlık ücretleri maktu bir ücret biçiminde olacağı gibi dava durumuna göre müvekkilin elde edeceği tazminat ya da çıkarın değerinin belli bir yüzdesi alınarak da temin edilebilir.

boşanma avukatı nedir

DETAYLI BİLGİ İÇİN BOŞANMA AVUKATI SAYFAMIZI ZİYARET EDİN.

www.bozdaghukuk.com/bosanma-avukati

 

Boşanma Avukatının Görevi Ne Zaman Biter?

Boşanma avukatının görevi, eşler arasında oluşan anlaşmazlık durumunun aile hukukunun temel ilkelerine uygun olacak bir şekilde çözülmesini sağlayan bir savunma avukatı olmaktır. Hukuki anlamda boşanma avukatının görevi hak ve borçların tespit edilerek ve uyuşmazlık durumunun bütünüyle çözüme kavuşturulmuş olan noktada sona erer.  Uygulama olarak, avukat ile müvekkili arasında yapılmış olan sözleşmeyle boşanma ve mal paylaşımı davasını kesinleşmesinin ardından infaz edilmesi kısmını da boşanma avukatı takip edecektir. Yani, aile mahkemesinin vermiş olduğu kararların infaz aşaması da tamamlandıktan sonra müvekkilin bütün haklarına kavuşmasının sağlanmasının ardından boşanma avukatının da görevi biter. Boşanma davası yapılırken avukatın bu bölümde rolü çok büyüktür. Bunun nedeni taraflar arasındaki maddi, manevi, velayet, tazminat ve mal paylaşımı gibi önemli konularda uyuşmazlıklar olabilir. Bu sebeple de bu tip işlerin bir avukat tarafından takip edilmesi oldukça önemlidir.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Ülkemizde boşanma davaları iki türde açılabilir. Birinci dava anlaşmalı olarak boşanma ikincisi ise çekişmeli boşanma davası olarak açılıyor. Bir çekişmeli boşanma davasının yaklaşık olarak 1-2 yıl boyunca devam edilebildiği görülüyor. Boşanma davasının kısa zamanda bitmesi veya devam etmesi de sizin yapmış olduğunuz hazırlık durumuna bağlıdır. Bu sebeple iyi bir avukata sahip olduğunuzda davanız belirttiğimiz zamandan az bir sürede biteceği gibi savunduğunuz ve istediğiniz haklarınızı da alma fırsatını elde edersiniz. Boşanma davaları kokusunda süreyi belirleyen faktörler içerisinde gerekçe geliyor. İyi bir gerekçeniz olursa boşanma davasının daha sağlam açılabilmesini sağlayabilirsiniz. Açılan dava hakimin tarafından incelenir ve dilekçe ile beraber başlayan dava en sonunda sonucun açıklanmasıyla birlikte sona erer.

en iyi boşanma avukatı

En İyi Avukat nasıl Bulunur?

Avukat seçimi yaparken kendi sorununuzu tam anlamıyla belirlemek ilk aşamanız olacaktır. Sorunun hangi hukuki alandaki konuya ait olduğunu iyi belirlemek gerekmektedir. Bununla birlikte sorunun daha sonralarda başka hukuki sorunlara dayanabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekecektir.

Sorunun hukuki dala ait olduğunu az çok tespit edip ardından da şayet mevcutsa bu hukuk dalına benzer sorunlar yaşamış olan çevrenizle görüşmeler yapabilirsiniz. Tabii ki çevrenizden alacağınız bütün tavsiyeler size uygun bir şekilde de olacak değildir. Tavsiye edilmiş olan avukatla yapılacak bir ön görüşme, sizin daha sağlıklı karar vermenizde büyük rol oynayacaktır.

Avukatın ofisine giderek kısa bir ziyaret kafanızda yer alan soru işaretlerini çözmek adına ideal bir seçim olacaktır. Böylelikle avukatın çalışma alanı hakkında da sizi inandıracak argümanları sunması için ona imkan vermiş olursunuz. Bu noktada dikkat edilecek konu bir avukatlık bürosuna ön görüşmeye gittiğimizde davanızla ilgili olan sübjektif fikir ve görüşlerinizden değil de sorununuzu tanımlayacak şekilde belgeleri götürmeniz gerekir. Bu belgelere dayanarak avukatın size soracağı sorulara da her zaman en net cevapları verin.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BOŞANMA AVUKATI SAYFAMIZI ZİYARET EDİN.

www.bozdaghukuk.com/bosanma-avukati

Diğer Yazılarımız:

Şişli Boşanma Avukatı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir